Jak wrzucić film na YouTube?

Coraz więcej osób zaczyna używać platformy, jaką jest YouTube, ale też coraz więcej osób chce tworzyć swoje filmy na tę platformę. Po stworzeniu swojego pierwszego filmu pojawia się pytanie „Jak wrzucić film na YouTube?”. Pytanie wydaje się blachę, ale jeśli robi się to po raz pierwszy, to proces ten może nie być oczywisty.

Proces wrzucania

Żeby wrzucić film, musisz przejść na stronę główną i w prawym górnym rogu kliknąć ikonę kamery z plusem. Następnie w napis „Prześlij film”. Możesz też po prostu kliknąć screen poniżej, który też przerzuci cię bezpośrednio na stronę YouTube, gdzie będziesz mógł przesłać wasz film.

Zdjęcie pokazuje guzik dzięki, któremu będziemy mogli wrzucić nasz film na YouTube

Po przejściu na stronę do przesyłania filmu ukarze nam się taki widok. Bierzemy nasz film i przeciągamy na napis „Wybierz pliki do przesłania”.
Po przeciągnięciu filmu musimy uzupełnić formularz, który wygląda tak.

Zdjęcie przedstawia miejsce w którym możemy przesłać nasz film

Podstawowe informacje

Zdjęcie przedstawia podstawowe informacje podczas przesyłania filmu

Tytuł

Tytuł powinien być esencją filmu, czym co przykuje uwagę widza. Na dodatek jego główny człon nie powinien mieć więcej niż 42 znaki ze spacjami. Tekst tytułowy wraz z miniaturką jest najważniejszą rzeczą, która będzie decydowała o tym, czy gdy komuś wyświetli się nasz film, to czy w niego kliknie, czy nie.

Opis

Jak pewnie zauważyliście u większości YouTube’erów opis powinien składać się z dwóch lub nawet trzech części. Pierwszą częścią powinien być krótki dwu trzy zdaniowy opis filmu. W którym powinniśmy zawrzeć najważniejsze słowa kluczowe, po których ludzie mogą wyszukiwać nasz film.

Drugą częścią powinny być linki odsyłające do naszych social media, stron internetowych itd.. Aby maksymalnie ułatwić, zostanie z nami naszemu widzowi.

Ostatnią co prawdą nie aż tak często wykorzystywaną częścią są hashtagi, których możemy dać maksymalnie trzy. Będą się one wyświetlały nad naszym tytułem, nie wiadomo czy na YouTube wpływają na cokolwiek, ale jeśli jest taka opcja to dlaczego by z niej nie skorzystać.

Tagi

Tagi są to tak zwane słowa kluczowe, czyli wyrazy opisujące nasz film, po których nasz widz może nas szukać w sieci. Są one najważniejszą częścią w procesie przesyłania filmu, jeśli chodzi o pozycjonowanie naszego filmu, dlatego więcej o nich możesz dowiedzieć się z artykułu: Jak tworzyć Tagi na YouTube?

Premiera

Jest to nowa funkcja, która polega na, można by powiedzieć stream’owaniu naszego filmu wraz z czatem na żywo. Powiem szczerze, że nie jestem fanem tej funkcji, ale to przez specyfikę moich kanałów. Widziałem wiele kanałów, gdzie funkcja ta pasuje idealnie.

Playlisty

Playlisty są to zestawy filmów, które sami tworzymy. Polecam, robi je, jeśli filmy, które wrzucamy, mają jakieś schematy, czyli tematyka, nazwa serii, gra, program etc. Szczerze mówiąc, playlisty nie odpowiadają za zbyt dużą ilość wejść na film, jednak lepiej mieć te parę procent niż ich nie mieć.

Miniatura

Zalecany i jednocześnie maksymalny rozmiar to 1280 x 720

Miniatura jest rzeczą, która ma największą szansę na przyciągnięcie naszych potencjalnych widzów. Tylko dzięki bardzo dobrej miniaturze możesz zyskać bardzo dużo wyświetleń. Przede wszystkim musisz się skupić na tym, aby miniatura przyciągała uwagę i w prosty sposób pokazywała, o czym jest film.

Tłumaczenia

Tłumaczenie to kategoria, w której możemy przetłumaczyć nasz tytuł i opis. Wydaje mi się, jednak że jeśli nie nagrywamy po angielsku lub przynajmniej nie mamy zamiaru dołączać napisów.

Ustawienia zaawansowane

Screen przedstawia Ustawienia zaawansowane podczas przesyłania filmu na YouTube

Tę kategorie każdy musi sobie przejrzeć sam i ustawić pod swoje preferencje. Najczęściej ustawienia, które dostosujemy, będą nam służyć do wszystkich filmów, u mnie wyglądają one tak. Większość z was wystarczy, że zmieni kategorie i wszystko będzie w porządku.

Tera gdy już wiesz „Jak wrzucić film na YouTube?” pojawia się pytanie w jaki sposób zwiększyć swoje zasięgi?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *