Jak tworzyć Tagi na YouTube?

Każdy, kto wrzuca filmy na YouTube, ma swoją stronę internetową lub publikuje zdjęcia na shutterstock’u musi wpisywać Tagi. Pytanie, czy każdy wie jak to robić, tak żeby nasz film czy zdjęcie było pozycjonowane maksymalnie najwyżej. Pamiętajcie tylko, że same tagi nie spowodują, że wasz film będzie na szczycie wyszukiwania. W tym artykule dowiesz się „Jak tworzyć Tagi na YouTube?” tak, żeby wyświetlał on się odpowiednim osobom, w odpowiednim miejscu jak najwyżej.

Czym są Tagi?

Tagi są to po prostu kluczowe słowa i wyrażenia, które najlepiej opisują twój film. Gdy zrozumiemy tę definicję, to wpisywanie tagów jest banalnie proste, jednak zawsze można to robić lepiej, dlatego zapraszam do dalszej części artykułu.

Jakich tagów nie możemy używać?

• Pojedynczych liter
• Tagów niezwiązanych z naszym filmem
• Przekleństw
• Słów kontrowersyjnych
• Słów o podtekście seksualnym

Ile tagów powinno się używać?

Jak sam YouTube oświadcza „YouTube zignoruje wszystkie hashtagi w filmie, który ma ich ponad 15.” Dlatego dobrze jest wpisać wszystkie 15 tagów, a bezcelowym jest wpisywanie więcej niż te 15.

Jak znaleźć dobre Tagi?

Jako dobre tagi ja definiuje te dzięki, którym ktoś znalazł nasz film lub dzięki którym komuś się wyświęcił nasz film. Recepta na znalezienia takich tagów jest banalnie prosta, lecz dużo trudniejsza do wdrożenia w życie. Receptą tą jest wyobrażenie sobie, że jest się swoim „idealnym widzem” i wyobrażenie sobie co wpisalibyśmy w wyszukiwarkę, żeby znaleźć nasz film.

Programy do znajdywania Tagów?

Jako program, który może nam za darmo zaproponować słowa kluczowe, dzięki którym ludzie wyszukują filmy, takie jak nasz polecam:

Zdjęcie przedstawia wyszukiwarkę strony Keyword Tool

Użytkowanie go jest banalnie proste, przechodzimy do zakładki YouTube i wpisujemy słowo lub frazę, która najlepiej opisuje nasz film, a program pokaże nam, co ludzie dopisują, gdy szukają filmów takich jak ten.

Które Tagi działają u nas?

Na to pytanie odpowie nam sama Analityka YouTube. Wchodząc w Statystyki>Zasięgi>Źródło wizyty możemy zobaczyć wszystkie słowa kluczowe, dzięki którym nasze film zostały znalezione i kliknięte, po wyszukaniu przez kogoś.

Jeśli wiesz już jak „Jak tworzyć Tagi na YouTube?”

To teraz dowiedź się też „Jak wrzucić film na YouTube?” !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *