rosnące zasięgi

5 darmowych sposobów na zwiększenie zasięgów na YouTube

Wszyscy chcieliby docierać ze swoimi filmami do jak największej liczby odbiorców. Niestety nie wszystkim się to udaje, powodów może być wiele, ale bardzo częstym jest nie komunikowanie, że takie filmy robimy. Dlatego w tym artykule przedstawiam 5 darmowych sposobów na zwiększenie zasięgów na YouTube. Są to sprawdzone sposoby, które doprowadziły moje kanały do milionowych wyświetleń.

1. Znajomi

Moim zdaniem to najbardziej niedoceniana darmowa metoda. Weźmy prostą matematykę i pesymistyczne założenia. Mamy 5 dobrych znajomych, którzy są w stanie udostępnić nasz film na Facebook’u. Każdy z tych znajomych ma 200 znajomych. Wychodzi na to, że mamy dostęp do 1000 ludzi, a to naprawdę nie jest mała liczba, jak na początek. Tym bardziej że są to bardzo pesymistyczne założenia i większość z nas będzie miała dostęp nawet do 3000 osób.

facebook znajomi

2. Grupy na Facebook

Metoda ta ma spory potencjał, ale zależy bardzo od naszych umiejętności pisania angażujących postów. Grupy typu „promuj się” mają nawet parę tysięcy członków, ale żeby dotrzeć, chociaż to paru dziesięciu wymaga wiele umiejętności. Polecam po prostu eksperymentować u każdego działa coś innego. Często też bardziej opłaca się pisać na grupach, które mają parędziesiąt członków, bo tam większość dostanie powiadomienie o poście, który napisaliśmy.

Nasza grupa

grupy na facebook

3. Ocenienie kanałów przez youtuberów

Metoda ta wymaga poświęcenia sporej ilości czasu, ale gdy robimy fajne filmy to może nam się w znacznym stopniu przełożyć na wyświetlenia. Szukajmy osób z dużymi zasięgami, bo mimo to, że jest mniejsza szansa, że się do nich dostaniemy to za to efekty będą nie porównywalnie większe. Pamiętajmy, że nie chodzi tylko o serie prowadzone, przez youtuberów, ale też o stream’y, które cały czas ktoś prowadzi.

4. Cross

Cross’y polegają na wspólnym nagrywaniu z innym twórcą. Osób, z którymi możemy nagrywać, możemy szukać na grupach, o których mówiłem wyżej. Znalezienie osób o podobnej grupie docelowej może nie być proste, ale z pewnością zaowocuje w przyszłości. Pamiętajmy, że jeśli mamy 100 subskrypcji to raczej nikła szansa, że nagra coś z nami YouTuber z 100000 subskrypcji, bo on też musi mieć z tego korzyści.

5. Fanpage i instagram

Metoda najbardziej skomplikowana i najbardziej czasochłonna. Wiele osób uważa nawet, że teraz bez inwestycji ciężko zyskać organiczne zasięgi na Facebook. Jednak gdy będziemy tam utrzymywać duże zaangażowanie naszych widzów to jest to możliwe, szczególnie na Instagramie, który jak na razie nie ucina zasięgów. Polecam prowadzić te media nie zależnie od YouTube, a nie tylko wrzucać tam link to filmu, bo to nie angażuje odbiorców.

socialmedia

Montujesz swoje filmy? Zobacz Jaki darmowy/płatny program do montowania wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *