Jak często i o której godzinie publikować filmy na YouTube?

Każdy to wrzuca filmy na YouTube, podejmuje kilka decyzji, które mogą być kluczowe, dla tego, jakie zasięgi zdobędzie nasz film. Wiele z tych rzeczy poruszyłem w tym artykule. Jednak jedną, która jest szczególnie ważna i warto jej poświęcić osobny artykuł, jest jak często i o której godzinie publikować filmy na YouTube. Na pierwszy rzut oka można by stwierdzić, że nie ma to dużego znaczenia. Z obserwacji można, jednak zauważyć, że nikt z większych twórców nie wrzuca filmów chaotycznie i bez większego planu. Dlatego pojawiają się dwa pytania, jak często powinieneś wrzucać swoje filmy na YouTube, oraz o której godzinie powinieneś je wrzucać.

Jak często publikować filmy?

Jeśli chodzi o częstotliwość wrzucania filmów, to sprawa jest dosyć prosta. Co może nam pokazać przykład Friz’a nawet 12 filmów jednego dnia, może być dobrą opcją. Jednak żaden początkujący YouTuber nie jest w stanie tego zrobić, jeśli przykłada wagę do jakości swoich filmów. Dlatego wydaje mi się, że najważniejsze to:

  • Wrzucanie filmów regularnie, czyli albo za każdym razem w ten sam dzień tygodnia, albo np. Co dwa, trzy dni
  • Ustalenie takiej częstotliwości, żebyśmy byli w stanie tworzyć materiał na zapas, żeby regularność była zachowana.

Jeśli nie wiesz jak planować swoje filmy to wejdź tutaj.

O której godzinie powinieneś publikować filmy?

Godzina, jak i dzień wrzucania może być dosyć istotny, dla wyświetleń jakie zdobędziemy na początku. Co znowu może pomóc naszemu materiałowi do lepszego pozycjonowania się w algorytmie. Jednak czas, jak i dzień, kiedy wrzucamy nasze filmy, jest naprawdę indywidualny. Zależy w głównej mierze, od tego do kogo kierujemy nasze materiały i kiedy te osoby mogą mieć czas na ich obejrzenie. Najlepszą poradą może być po prostu: Testuj! Sprawdzaj, kiedy twoje materiały są lepiej oglądane na początku, a kiedy gorzej, a może jeśli masz już swoją społeczność, zapytaj się ich, kiedy mają czas i kiedy chcieliby zobaczyć nowy materiał od ciebie.

Gdy już wiesz jak często i o której godzinie publikować filmy na YouTube to zobaczyć jakie narzędzia mogą ci pomóc w planowaniu twojej pracy oraz publikacji materiałów.

Dodaj komentarz