Telefon w ręce z odpaloną aplikacją do montowania filmów na IOS iMovie

Programy do montowania filmów na telefon

Coraz częściej nagrywamy filmy naszymi telefonami, które nie rzadko są lepszej jakości niż te nagrywane parę lat temu profesjonalnym sprzętem. Następną rozterką jest czy damy radę również montować filmy na naszych smartphone’ach? Odpowiedź brzmi tak, jednak niestety nie będziemy mieli tylu opcji co na rozbudowanych programach na naszych komputerach, ale podstawowe przejścia, posklejanie materiału, jak i podłożenie muzyki damy radę zrobić bez problemu. Jednak pojawia się pytanie jakie programy do montowania filmów na telefon wybrać. Podam dwie propozycję jedną na smartphone z systemem android, a jedną na smartphone’a z systemem IOS. Jeśli jeszcze nie wiesz, to zobacz jak nagrywać ładniejsze filmy telefonami.

Aplikacja iMovie do montowania na telefonie z IOS

Do montowania filmów na smartphone’ach firmy apple polecam aplikację iMovie, którą stworzyła również firma apple. Wydaje mi się, że jak na aplikację na telefon to jej możliwości są w zupełności wystarczające, a dzięki temu, że zrobiła ją firma apple to intuicyjność, jak i optymalizacja jest na naprawdę wysokim poziomie. Co najważniejsze aplikacja ta w darmowej wersji nie ma limitów ani znaków wodnych co jest nagminne w innych programach na smartphone’y.

Aplikacja Quick do montowania na telefonie z Androidem

Do montowania filmów na smartphone’ach z oprogramowaniem android polecam aplikacje Quick od firmy GoPro. Niestety nie jest ona tak intuicyjna, jak iMovie i może mieć trochę mniej funkcji. Wydaje mi się jednak, że jak na program do montażu w biegu na telefonie jest wystarczająca. Co więcej, ma ona jedną bardzo ciekawą funkcję, której nie posiada iMovie, a jest to montaż automatyczny. Po wybraniu klipów program poprzez sztuczną inteligencję montuje dla nas film. Co oczywiste nie zawsze będzie to film idealny, ale jako film z wakacji do pokazania znajomym myślę, że będzie idealny.

Teraz gdy już wiesz jakie programy do montowania filmów na telefon wybrać zobacz:

7 porad jak nagrywac ladniejsze filmy iphonami

Dodaj komentarz