Telefon z mikrofonem

7 porad jak nagrywać ładniejsze filmy iPhonami

1. Ustawienia Aparatu

Wchodzimy w Ustawienia>Aparat>Wideo (Settings>Camera>Record Video) i w zależności od modelu wybieramy największą rozdzielczość.

2. Nigdy nie używaj przedniej kamery!

Ma ona dużo gorszą jakość, gdy chcemy nagrywać sami siebie, lubimy widzieć kadr jednak nie kosztem jakości, musimy się pogodzić z tym lub robić konstrukcję z pomocą lusterka, przez które będziemy widzieć ekran smartphone’a.

3. AE/AF LOCK

Funkcja, o której mowa jest mało znana, a jest bardzo przydatne. Gdy jesteśmy w zakładce Video wystarczy, że przytrzymamy palcem obiekt, który chcemy nagrywać. Wtedy nie zmienia nam się focus i możemy dostosować jasność do naszych potrzeb.

4. Osobny Mikrofon

To niestety wymaga dodatkowej inwestycji, ale przyda nam się on przy następnych kamerach, gdy zdecydujemy się na mikrofon krawatowy to jesteśmy w stanie kupić przyzwoity do 50zł.
Przykład mikrofonu używanego, przez wielu Youtuberów: https://amzn.to/2Xa92gu

5. Statyw i uchwyt do Smartphone’a

Pomoże on nam przy jednolitych kadrach lub do stabilniejszych ujęć, przez pewniejszy uchwyt i większą masę. Warto też poszukać uchwytu nad którym są tzw. saneczki, w których możemy przymocować mikrofon.
Przykładowy zestaw, którego ja używałem:

6. Sprzęt to nie wszystko!

Poza tym wszystkim musimy pamiętać, że naprawdę słabym sprzętem możemy nakręcić piękne filmy, pamiętajmy o dobrym oświetleniu, które w ładnych obrazkach jest najważniejsze i o kadrach, przez które widz może całkowicie inaczej odbierać nasz film.

7. Najważniejsza rzecz w filmach!

Najważniejsza w filmach jest oczywiście przedstawiona historia lub content, wszystko inne schodzi na drugi plan, jeśli nasze materiały zaciekawią, rozśmieszą, wystraszą, wciągną widza lub dadzą mu jakąś wartość.

Dodaj komentarz