Mikorofn z programem do nagrywania audio w tle

Jak nagrać i obrobić swój głos w darmowym programie?

Wszystkie osoby zajmujące się nagrywaniem filmów wcześniej czy później będą zmuszone nagrać audio nie zależnie od wideo. Czy mówimy tutaj o nagraniu lektora na mikrofonie pojemnościowym, czy gdy chcemy zaoszczędzić, nie kupując nagrywarki i nagrywając audio z mikrofonu krawatowego. Stąd pojawia się pytanie, Jak nagrać i obrobić swój głos na komputerze i to jeszcze w darmowym programie.

Chciałbym jeszcze tylko przypomnieć, że jest to poradnik dla początkujących i program, jak i obróbka audio nie będzie zaawansowana.

Darmowy program

Logo Audacity

Link do pobrania programu.

Program możemy pobrać, dla systemu operacyjnego windows, linux i macos.

Instalacja Programu jest bardzo prosta i intuicyjna, także nie będę jej pokazywał, a skupię się na ustawieniach nagrywania.

Ustawienia

Program Audacity jest na tyle intuicyjny, że nie musimy specjalnie zmieniać ustawień. Domyślne ustawienia zazwyczaj dla wszystkich są satysfakcjonujące. Jedyne co musimy ustawić to mikrofon(1), który chcemy, aby nagrywał i wyjście audio(2), na którym chcemy mieć odsłuch.

Ustawiania Audacity

Nagrywanie

Jak widać na nagraniu, rozpoczęcie nagrania jest bardzo proste i wystarczy kliknąć czerwoną kropkę (R) i aby zakończyć kwadrat.

Obróbka i zapisanie

Proces obróbki, który pokazałem, polegał na użyciu efektu: kompresor, normalizuj i redukcji szumu.

Mam nadzieje, że odpowiedziałem wam na pytanie zadane w tytule, czyli Jak nagrać i obrobić swój głos w darmowym programie i że artykuł wam pomógł.

Zobacz też jak nagrywać ekran komputera.

Dodaj komentarz