OBS nagrywanie ekranu komputera

Jak nagrywać ekran komputera?

Potrzeba nagrywania ekranu komputera frapuje coraz więcej osób, bardzo dużo programów do tego służących spełnia swoją funkcję, jednak tym samym pożerając duże zasoby naszego komputera. A więc jak nagrywać ekran komputera, chcąc zachować, jak najwyższą jakość nagrania? Najlepszym wyjściem jest personalizacja nagrywania. Co jako jeden z jedynych darmowych programów zapewnia nam program OBS (Open Broadcaster Software). Nie dość, że możemy dostosować ustawienia do naszych potrzeb to na dodatek, może on nam zaoszczędzić czas podczas montowania niektórych filmów. Oto skąd go pobrać i jak ustawić ten program, aby nagrywać film:

Logo OBS

Link do pobrania programu.

Program możemy pobrać, dla systemu operacyjnego windows, linux i macos.

Instalacja Programu jest bardzo prosta i intuicyjna, także nie będę jej pokazywał, a skupię się na ustawieniach nagrywania.

Sceny

Po uruchomieniu programy prawdopodobnie ujrzymy podstawową scenę z głównym ekranem. Gdyby jednak nie było jej albo nagrywany obszar by nam nie odpowiadał o to, krótka instrukcja jak ustawiać sceny i źródła obrazu.

Ustawienia nagrywania

Wchodzimy w zakładkę ustawienia, która widnieje w prawym dolnym rogu. Przechodzimy do „Wyjście”, zmieniamy tryb wyjścia na „Zawaanansowane” i wchodzimy w zakładkę „Nagrywanie”.
Ustawiamy takie ustawienia jak na screen.

Ustawienia OBS

Pamiętajmy też, aby w zakładce „Skróty klawiszowe” ustawić skróty pod nagrywanie i zatrzymanie nagrywania.

Skróty klawiszowe OBS

Podsumowanie

Teraz gdy będziemy chcieli nagrywać wystarczy uruchomić program i kliknąć przyporządkowany klawisz. Gdy skończymy nagrywanie wyciągnąć plik z folderu, który ustawiliśmy i to tyle.

Zobacz też jak nagrywać ekran telefonu.

Komentarze

    Dominik

    (8 listopada 2019 - 20:07)

    Myślę, że na desktopie najłatwiej jest użyć wtyczki “screen recorder” na xroom.app
    Całkiem szybko, ponieważ nie trzeba niczego pobierać ani rejestrować się.

Dodaj komentarz