Zdjęcie przedstawia dwa programy do obróbki audio

W jakim programie nagrywać i obrabiać dźwięk?

Każda osoba, która nagrywa filmy, chcąc nie chcąc nagrywa też dźwięk, ostatnimi czasy coraz popularniejsze stają się też podcasty, które w większości są tylko ścieżką audio. Wiele z nas chce zacząć nagrywać swoje filmy lub podcasty, do czego przyda nam się jak najlepszej jakości dźwięk. Żeby jakość dźwięku była dobra, musimy mieć dobrej jakości mikrofon, nagrać dźwięk przez niego rejestrowany i go obrobić ten dźwięk. Gdy już mamy mikrofon, który możecie wybrać w tym artykule. To pojawia się pytanie „W jakim programie nagrywać i obrabiać dźwięk?” Oto odpowiedź:

Darmowy program – Audacity

Audacity to moim zdaniem najlepszy program na początek przygody z nagrywaniem i obróbką audio. Program ten jest udostępniany za darmo, przez firmę, która go tworzy, a mimo to jest dalej rozwijany. Jego funkcję może nie są zaawansowane, ale na początek w zupełności wam wystarczą. Gdyby jednak wam czegoś brakowało zawsze możecie uzupełnić to pluginami, których wiele możecie znaleźć w internecie.
Jeśli chcesz nauczyć się nagrywania i obróbki audio, w tym programie to zapraszam do mojego poradnika:

Darmowy program do nagrywania i obróbki audio

Płatny program – Adobe Audition

Adobe Audition być może nie jest najlepszym programem do obróbki audio, ale do potrzeb, jakie mają wszyscy podcasterzy i filmowcy w zupełności wystarczy. Polecam ten przez jego intuicyjność i prostotę. Jednak jego główną zaletą jest bardzo fajna współpraca z innym programem ze stajni Adobe, a mianowicie Adobe Premier Pro. Teraz nie wyobrażam sobie, że po poprawie czegoś w dźwięku musiałbym wrzucać poprawioną ścieżkę jeszcze raz do programu do montażu. Oczywiście można do niego dodawać pluginy, które bardzo rozszerzają jego funkcję.

programie płatny do nagrywać i obrabiać dźwięk

Podsumowując na początku przygody z nagrywaniem i obróbką dźwięku polecam program Audacity, kiedy jednak zauważymy braki lub niewystarczającą ilość pluginów to polecam przerzucenie się na program Adobe Audition. Teraz gdy już wiesz „W jakim darmowym/płatnym programie nagrywać i obrabiać dźwięk?” zobacz:

Komentarze

Dodaj komentarz