Jaki bank zdjęć wybrać? *Ranking*

Wiele z początkujących fotografów chce zacząć zarabiać na zdjęciach, które robią. Jednym z najłatwiejszych sposobów na dorobienie sobie na naszych fotografiach jest sprzedaż ich na tak zwanych stock’ach zdjęciowych. Pojawia się więc pytanie, jaki bank zdjęć wybrać i jaki będzie najlepszy na początek?

Jak zacząć?

Sam zacząłem od shutterstock’a i wam polecam to samo. Jest to aktualnie największy stock zdjęciowy i tam najszybciej zobaczycie jakie zdjęcia działają, a jakie nie. Szybko nauczycie się też, jak powinny wyglądać zdjęcia komercyjne, a jak dziennikarskie, bo shutterstock ma ścisłe zasady co do tego. Jeśli jeszcze nie wiesz jak opisywać zdjęcia i filmy na shutterstock’u to polecam ten artykuł.

Co dalej?

Pamiętajmy, że żywot naszych zdjęć nie musi się kończyć na jednym stock’u i możemy to samo zdjęcie wrzucić na wiele portali i zarabiać na nim dużo więcej pieniędzy. Jednak wydaje mi się, że jeśli ktoś dopiero zaczyna to wrzucanie jednego zdjęcia, np. na 10 portali jest bezcelowe, bo z dużym prawdopodobieństwem nie sprzeda się na żadnym z nich.

Ranking:

1.Shutterstock

2. Getty Images

3. Adobe stock

4. 123RF

5. DepositPhotos

6. Dreamstime

7. Fotosearch

8. iStock

9. Stockfresh

10. Pixta

Teraz gdy już wiesz jaki bank zdjęć wybrać zoabacz:

10 akcesoriów do filmowania, które musisz mieć

Dodaj komentarz