Jak najłatwiej zarabiać na naszych zdjęciach i filmach?

W dzisiejszych czasach każdy z nas w kieszeni ma smartphona , który nie rzadko potrafi robić naprawdę dobrej jakości zdjęcia i filmy. Każdy z nas chce też dorobić i budować pasywny dochód. Dlatego pytanie, jak najłatwiej zarabiać na naszych zdjęciach i filmach. Oczywiście odpowiedź jest bardzo prosta, a są to stocki zdjęciowe. Na stocki te możemy wrzucać nasze zdjęcia i gdy ktoś je pobierze, zarabiać.

Słaby sprzęt

Nie każdy portal będzie chciał przyjąć nasze zdjęcia przez jakość. Dlatego musimy pamiętajmy, żeby zwiększyć rozdzielczość nagrywania, jeśli to możliwe i żeby unikać robienia zdjęć nocnych i w ciemnych miejscach. Gdyż szum jest rzeczą niedopuszczalną na portalach stockowych. Jeśli jednak mamy lustrzankę lub  bezlusterkowca to nie mamy takiego problemu.

Jeśli jeszcze nie czytałeś, to przeczytaj mój artykuł o tym, jak kręcić lepsze filmy smartphonami:

Jak robić lepsze filmy i zdjęcia smartphonem?

Jak konkurować?

Oczywiście zdjęcia robione smartphone będą się miały nijak do tych robionym profesjonalnym sprzętem za dziesiątki, a nawet setki tysięcy złotych. Dlatego nie chcemy konkurować z takim sprzętem, a z rzeczami, którym ten sprzęt robi zdjęcia. Musimy zadać sobie pytanie, do czego my mamy dostęp, a do czego może tak duża liczba osób ze społeczeństwa nie ma dostępu. Czy mówimy tutaj o miejscach, muzeach, galeriach, przedmiotach czy procesu produkcji czegoś. Kolejnym pytaniem jest, do czego komuś może się przydać takie zdjęcie lub film. Gdy będziemy umieć odpowiedzieć sobie na te dwa pytanie, mamy zagwarantowaną sprzedaż naszych zdjęć.

Wybór Stock’a

Teraz przyszedł moment na wybór stocka, na którego będziemy wrzucać zdjęcia. Ja polecam największy na świecie, czyli shutterstocka, bo w poszukiwaniu zdjęć wchodzi tam najwięcej osób i płacą za nie bardzo dobre pieniądze. Oczywiście później możemy wrzucać te same zdjęcia na inne portale, ja jednak polecałbym zacząć od jednego portalu i nauczyć się co działa, a co nie.

logo shutterstock

Jak wrzucić zdjęcia?

Żeby wrzucić nasze zdjęcia, wystarczy się zarejestrować, kliknąć wczytaj moje obrazy, wrzucić nasze zdjęcia, wpisać tagi i opis. Musimy jednak pamiętać, że jeśli na naszych zdjęciach są jakieś budynki, ludzi lub marki to nie możemy sprzedawać naszych zdjęć jako komercyjny tylko jako dziennikarskie. Teraz czekamy na akceptacje i czekamy na pierwszą sprzedaż, która musicie mi, uwierzyć bardzo cieszy. Od momentu wrzucenia pierwszego zdjęcia mimo tego, że już nic nie musicie robić zdjęcie, może sprzedawać się do końca waszego życia.

Jak opisywać zdjęcia?

Opisywanie zdjęć na shutterstock’u nie jest takie proste, jak się wydaje, dlatego przygotowałem artykuł, który dokładnie opisuje ten proces.

Mam nadzieje, że wiecie już jak najłatwiej zarabiać na naszych zdjęciach i filmach. Spodziewajcie się w najbliższych tygodniach kolejnych artykułów w tematyce zarabiania na zdjęciach i filmach stock’owych.

Dodaj komentarz