Skąd brać darmowe zdjęcia?

Często podczas tworzenia przez ciebie filmu, artykułu etc. potrzebujesz zdjęcia lub grafiki, której nie jesteś w stanie sam zrobić. Rozwiązaniem tego problemu są tak zwane Stock’i zdjęciowe lub inaczej banki zdjęć. Na tego typu portalach możemy znaleźć interesujące nas zdjęcie i zakupić je. Niestety abonamenty na większości tych stron są stosunkowo drogie i nie każdy może sobie na nie pozwolić. Dlatego pojawia się pytanie, skąd brać darmowe zdjęcia?

Dlaczego nie możesz brać zdjęć z Google!

Większość zdjęć, które możesz znaleźć po wpisaniu odpowiedniej frazy w Google, objęte są prawami autorskimi. Jeśli chcesz możesz w opcjach wyszukiwania dodać filtr, dzięki któremu będą ci się wyświetlały tylko te zdjęcia, które możesz użyć. Niestety wybór jest bardzo mały i często możemy tam znaleźć kruczki, dlatego nie polecam tej metody.

Jak możesz zarabiać na sprzedawaniu zdjęć?

Może oprócz bycia konsumentem chciałbyś być również producentem? Zobacz ten artykuł, w którym dowiesz się jak zarabiać na sprzedawaniu zdjęć na Shutterstock’u.

Licencje Creative Commons

Pamiętaj, nawet jeśli zdjęcie jest udostępnione za darmo, to nie zawsze możesz na nim zarabiać! Jeśli chcesz użyć zdjęcia do użytku komercyjnego, pamiętaj, aby szczegółowo zapoznać się z licencją, na jakiej autor udostępnił swoją pracę!

Strony z darmowymi zdjęciami:

1. Pixabay

2. Pexels

3. StockSnap.io

4. Unsplash

5. Foter

Gdy już wiesz skąd brać darmowe zdjęcia, zobacz skąd za darmo brać muzykę do filmów!

Dodaj komentarz