Vijim VL-3 – Recenzja lampy RGB

Ostatnimi czasy bardzo popularne stało się oświetlenie różnymi kolorami, a nawet rysowanie lampami poprzez zdjęcia z długim czasem naświetlania. Typowe lampy do tego typu zastosowań kosztują zazwyczaj w okolicy 400 zł. Ta recenzja lampy Vijim VL-3 typu RGB pokaże ci, sprzęt z tymi samymi funkcjami, który kosztuje połowę tej ceny. Czy w takim razie warto się przepłacać?

Opis urządzenia

Vijim VL-3 jest małą przenośną lampa z wieloma ciekawymi funkcjami, do których należą:

Zwykła lampa z regulacją ciepła światła, lampa RGB, stroboskop, lampa RGB z gotowymi kolorami, SOS.

Do lampy w zestawie dostajemy kabel z USB typu-c, przez co sama lampa ładuje się w błyskawicznym tempie. Niestety przy największym natężeniu światła praca na baterii pozostawia dużo do życzenia. Największą różnicą między tą chińską lampą, a najczęściej wybieranymi produktami firmy Yongnuo, jest powierzchnia i ilość led’ów. Natężenie światła jest bardzo mocne, jednak przez małą powierzchnię lampy nie będziemy w stanie oświetlić tak dużych powierzchni, jak w przypadku lamp konkurencji. Materiały z jakich wykonane jest to urządzenie, wydają się bardzo solidne. Niestety nie mogę jeszcze stwierdzić, co będzie z nimi po dłuższym użytkowaniu. Warto też wspomnieć, że lampa posiada dwa gwinty, dzięki którym jesteśmy w stanie przymocować ją do lustrzanki lub statywu. Moja wcześniejsza lampa tego typu skończyła swój żywot przez upadek, po którym bateria zaczęła puchnąć. Konstrukcja tej jest łudząco podobna, dlatego radzę uważać podczas odkręcania jej od statywu/uchwytu. Jeśli chcesz żeby twoje studio było mobilne, urządzenie to może być bardzo dobrym substytutem do softbox’ów, które są problematyczne przy transporcie.

Przykładowe efekty

Rysowanie światłem

Białe 0%|50%|100%

Światło Czerwone/Zielone

SOS i Stroboskop

Kolor czerwony (ruszanie światłem)

Specyfikacja techniczna

Materiałstop aluminium
WyświetlaczLED
Renderowanie kolorówRa ≥ 96
Złącze ładowaniaUSB Type-C
Maksymalna moc wyjściowa10 W
Kąt świecenia≥150°
Napięcie wejściowe5 V-1 A / 5 V-2A
Napięcie wyjściowe5V-1A
Zakres temperatury barwowej3000 K-6500 K (± 200 K)
Waga190g
Rozmiar produktu145 mm x 73 mm x 10 mm
Pojemność baterii4500mAh
Czas ładowaniamniej niż 3 godziny
Liczba ledów50 RGB, 80 światło białe

Akcesoria

W zestawie:

Przydatne akcesoria do dokupienia:

Podsumowanie

Ta recenzja lampy RGB Vijim VL-3 może nie pokazuje wszystkich możliwości tego sprzętu, bo to, co z nią zrobimy, zależy tylko od naszej kreatywności i umiejętności. Lampę tę można polecić każdemu, kto ma mały budżet, a mimo to chce eksperymentować z kolorami na swoich zdjęciach i filmach. To małe urządzenie ma zadziwiająco dużo zastosowań i stosunkowo jasne światło. Uważam, że lampa ta zdecydowanie jest warta swojej ceny, przez jakość wykonania, jak i ilość zastosowań, do których możemy ją użyć.

Vijim VL-3

240 zł
8.1

Jakość wykonania

9.0/10

Jasność

6.0/10

Zastosowania

8.0/10

Cena

9.5/10

Pros

  • Niska cena
  • Solidne materiały
  • Dużo funkcji
  • Szybkie ładowanie

Cons

  • Krótki czas na baterii
  • Mała powierzchnia lampy

Dodaj komentarz