Recenzja mikrofonu Novox nc-1

Większość osób poszukujących najlepszej możliwej jakości decyduje się na mikrofony pojemnościowe, są one jednak najdroższe ze wszystkich rodzajów mikrofonów, ale czy na pewno? Ta recenzja mikrofonu Novox nc-1 ma pokazać, że naprawdę niewielkim kosztem możemy otrzymać jakość, która większości z nas zupełnie wystarczy. Mikrofon ten jest kardioidalny i ma charakterystykę kierunkową, więc zbiera głównie dźwięku z przodu. Specyfika ta z pewnością przyda się graczom, żeby nie było w tak dużym stopniu słychać klawiatury.

Użycie

Użycie tego mikrofonu to tak zwane plug and play. Nie potrzebujemy interfejsu, sterowaników,etc. Wystarczy, że podepniemy go za pomocą USB do komputera i już możemy nagrywać dźwięk lub używać go do komunikacji. Jeśli jeszcze nie wiesz jak nagrywać dźwięk to zapraszam do poradnika: Jak nagrać i obrobić swój głos w darmowym programie?

Próbki dźwięku

Najważniejsze to jak mikrofon sprawdza się w praktyce, dlatego przygotowałem, dla was cztery różne próbki głosu w tym samym pomieszczeniu, jednak z różnymi wariantami. Warto pamiętać, że pomieszczenie jest wręcz koszmarem dźwiękowców i nie jest w żaden sposób przystosowane akustycznie.

Bez pop filtru
Bez pop filtru, odszumione
Z pop filtrem
Z pop filtrem, odszumione
Mikrofon novox nc-1

Strona producenta

Dane techniczne

Charakterystyka Kardiodalna
Przetwornik AD16bit 48kHz (max)
Pasmo przenoszenia30Hz – 18kHz
Maksymalny poziom SPL130dB (@1kHz 1% THD)
Zakres dynamiki96dB, THD + N: -89 – -96dB
Czułość-38dB (0dBV = 1V/Pa @1kHz)
ObudowaStalowa
Waga300g (bez kabla)
ZasilanieZ usb

Akcesoria

pop filtr
Koszyczek i ramię

Podsumowanie

Jak słyszeliście, mimo nie sprzyjających warunków ta recenzja mikrofonu Novox nc-1 udowadnia, że jakość mimo małego budżetu może być bardzo dobra. Mikrofon poradził sobie bardzo dobrze i śmiało mogę stwierdzić, że jest wart swojej ceny. Dodatkowym atutem, dla początkujących jest jego łatwość użycia, wystarczy, że wyjmiecie go z pudełka i go podepniecie do komputera za pomocą USB. Nie potrzeba żadnych sterowników, specjalnych ustawień i interfejsów. Według mnie jest to jeden z najlepszych mikrofonów pojemnościowych na start swojej przygody z YouTube, filmowaniem etc.

Zobacz też jakie mikrofony opłaca się kupić w innych budżetach!

Novox nc-1

240 zł
8

Jakość dźwięku

8.0/10

Stosunek ceny do jakości

8.0/10

Jakość wykonania

8.0/10

Pros

  • Aluminiowa konstrukcja
  • Plug and play
  • Dobry stosunek ceny do jakości
  • Nie wymaga interfejscu audio

Cons

  • Brak możliwości wyciszenia/regulacji głośności na nim
  • Brak możliwości podpięcia słuchawek do odsłuchu

Dodaj komentarz