BOYA BY-M1 – Recenzja mikrofonu krawatowego

Mikrofony krawatowe to jedne z najbardziej uniwersalnych urządzeń do nagrywania ścieżki audio. Polecam je każdemu, kto chce zacząć swoją przygodę z filmowaniem. Ta recenzja mikrofonu krawatowego BOYA BY-M1 odpowie ci na pytanie, czy mikrofon za 79 zł będzie dla ciebie wystarczający. Jeśli będziesz miał inne oczekiwania, możesz zobaczyć mój inny artykuł, w którym pokazuje propozycje mikrofonów z różnych zakresów cenowych: Jaki mikrofon krawatowy wybrać?

Próbki dźwięku

Nagrania zostały wykonane w miejscach do tego nieprzystosowanych. Mikrofon zamocowany w standardowym miejscu na klatce piersiowej

Nagranie w pomieszczeniu i na zewnątrz w lekkim wietrze (Mikrofon podpięty do rejestratora ZOOM H1N)

Nagranie w pomieszczeniu i na zewnątrz przy lekkim wietrze (Mikrofon podpięty do  Canona 200d)

Opis urządzenia

BOYA BY-M1 to mikrofon krawatowy zasilany przez baterie typu LR44, która znajduje się w zestawie. Sprzęt ten posiada spore szumy własne, jednak są one dosyć proste do usunięcia i jak na mikrofon tej klasy nie są one odstraszające. Jak możemy usłyszeć na nagraniu drugim, gdy wiatr był trochę mocniejszy, mikrofon nie radził sobie najlepiej, ale mój głos w dalszym ciągu był zrozumiały, co jest najważniejsze. Bardzo ważnym aspektem jest sprzęt, do którego podłączamy ten mikrofon, różnica jakości jest rażąca, niestety nie każdy posiada rejestrator i w przypadku lustrzanki bardzo ważnym jest, żeby mikrofon „wyłączyć”, przez co jakość dźwięku będzie trochę lepsza. Kabel tego mikrofonu ma długość 6 m, czyli jest bardzo długi, podejrzewam, że ja nigdy nie odepnę go z rzepa, ale jeśli ktoś podpina go bezpośrednio do kamery, to ta cecha może być bardzo przydatna.

Specyfikacja

Przetwornikelektrytowy pojemnościowy
Charakterystyka kierunkowaDookólna
Stosunek sygnał/szum78 dB SPL
Czułość-30 dB +/- 3 dB / 0 dB=1V/Pa, 1 kHz
Impedancja wyjściowa1000 Ohm lub mniej
Typ baterii LR44 , (w zestawie)
Złącze3.5mm (1/8”) 4-biegunowe
Przełącznik filtra0/-10dB
Długość kabla6.0m
Waga58 gramów

Akcesoria

Akcesoria znajdują się w zestawie

Gąbeczka

Klips

Pokrowiec

Przejściówka

Podsumowanie

Mam nadzieje, że ta recenzja mikrofonu krawatowego BOYA BY-M1 pokazała, że urządzenie w swojej cenie jest naprawdę bardzo dobrym sprzętem, który mogę śmiało polecić każdemu początkującemu. W zestawie, który możemy nabyć w cenie 79 zł, dostajemy wszystko, co jest potrzebne i nie musimy dokupować żadnych akcesoriów, które też mogą swoje kosztować. Mikrofon możemy podpiąć do telefonu, lustrzanki, kamery i rejestratora dźwięku. Gdyby nie bateria to można by powiedzieć, że jest urządzenie plug and play.

BOYA BY-M1

79 zł
7.2

Jakość dźwięku

6.0/10

Stosunek ceny do jakości

9.0/10

Jakość wykonania

6.5/10

Pros

  • Dobry stosunek ceny do jakości
  • Możliwość nagrywania audio na smartphonie
  • Długi kabel
  • Niezbędne akcesoria w zestawie

Cons

  • Wymienianie baterii
  • Jakość dźwięku(Jak na tę cenę i tak jest bardzo dobra)
  • Jakość wykonania(Duża ilość średniej jakości plastików)
  • Spore szumy własne

Dodaj komentarz