Mikrofon krawatowy podłączony do telefonu

Jaki mikrofon krawatowy wybrać?(31-529 zł)

Mikrofony krawatowe to jedne z najbardziej uniwersalnych urządzeń do nagrywania naszego głosu. Możemy ich używać w nieprzystosowanych do tego miejscach, przy zachowaniu dobrej jakości i przystępnej cenę. Dlatego pojawia się pytanie jaki mikrofon krawatowy wybrać? W tym zestawieniu przedstawiam Wam mikrofony, które z pewnością spełnią swoje zadania. Musimy jednak pamiętać, że im więcej wydamy, tym lepszej jakości możemy się spodziewać. Z tego powodu zakres cenowy jest tak duży.

Warto również pamiętać, że mikrofony krawatowe najlepiej spełnią swoje zadanie w połączeniu z systemem bezprzewodowym. Taki zestaw zapewnia nam pełną swobodę. Jeśli szukasz propozycji takiego zestawu to zobacz najnowszą recenzję Novox ONE AIR.

ZALMAN ZM-MIC1 – 31 zł

Mikrofon krawatowy Zalman Zm-Mic1 to mikrofon, który można śmiało polecić każdej osobie, która zaczyna swoją przygodę z nagrywaniem. Mimo iż jest bardzo tani, nagrywa naprawdę przyzwoite audio i spisze się nawet w niekomfortowych warunkach.

ZALMAN ZM-MIC1

Boya BY-M1 – 45 zł

Jak pewnie już wiecie z poprzednich zestawień, firma BOYA jest firmą, która w magiczny sposób robi to samo co konkurencja tylko dużo taniej. Tym razem też nas nie zawiodła. Model BY-M1 spisuje się bardzo dobrze i zdecydowanie jest wart swojej ceny. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, zobacz recenzję.

Boya BY-M1

Audio-Technica ATR3350 – 129 zł

Audio-Technica ATR3350 to kolejny mikrofon, który można polecać każdemu na początek. Nie wykluczam, że może go też używać osoba, która ma na swoim koncie więcej nagrań. W stosunku do tej ceny mikrofon oferuje naprawdę dużo.

Audio-Technica ATR3350

Røde smartLav+ – 238 zł

Rode smartLav+ to produkt od jednej z najbardziej znanych firm produkujących mikrofony, czyli Rode. Ten sprzęt zaliczyłbym do średniej klasy mikrofonów krawatowych. Ma on bardzo rozwinięte opcje nagrywania na smartphonie. Jak na firmę Rode przystało, oferuje naprawdę zadowalającą jakość.

Røde smartLav+

AKG ck99l – 365 zł

AKG ck99l to mikrofon krawatowy z charakterystyką kardioidalną, jedyny w tym zestawieniu ze złączem mini XLR. Jak na mikrofon tej klasy, jest on przystępny cenowo i na pewno posłuży wam w wielu produkcjach.

AKG ck99l

Saramonic LavMic – 440 zł

Saramonic LavMic wyróżnia się na tej listy, dzięki urządzeniu, które dostajemy w zestawie razem z przejściówkami do kamery go pro, telefonu, lustrzanki i laptopa. Na urządzeniu tym możemy też włączyć i wyłączyć mikrofon, włączyć tryb stereo lub mono. Mamy też możliwość odsłuchu.

Saramonic LavMic

Sennheiser ME 2 – 529 zł

Mikrofon Sennheiser ME 2 nie należy do tanich urządzeń, jednak jakość wykonania i dźwięku, jaką oferuje w produkcjach stoi na wysokim poziomie, co rekompensuje jego cenę. Sprzęt ten produkowany jest przez firmę, po której możemy spodziewać się najwyższych standardów, do których przyzwyczaiła nas swoimi poprzednimi produktami.

Sennheiser ME 2

Komentarze

    Tomasz

    (27 grudnia 2020 - 16:38)

    Dzień dobry poszukuje mikrofon, który sprawdzi się do nagrywania w pomieszczeniu gdzie słychać dzwięki z zewnątrz. Mam ten Audio-Technica ATR3350 jednak jest on po pierwsze za cichy i po drugie zbiera dzięki z zewnątrz.

      Dzień dobry, Mikrofon Audio-Technica ATR3350 jest już mikrofonem, który powinien dać sobie radę nawet w niedogodnych warunkach. Powodem zbyt cichego dźwięku może być: słaby poziom baterii w urządzneiu, zbyt duża odległość mikrofonu od twarzy lub co najbardziej prawdopodobne słabe urządzenie rejestrujące np. kamera/lustrzanka/bezlusterkowiec proszę spróbować podpiąć mikrofon od laptopa i zobaczyć efekt, lub jeśli chce pan zainwestować, może pan nabyć rejestrator np. Zoom H1n. Jeśli chodzi o dźwięki z otoczenia, może je Pan spróbować usnąć w programie, tak jak pokazałem to w tym artykule: https://nagrywajfilmy.pl/jak-nagrac-i-obrobic-swoj-glos/

Dodaj komentarz