Top 5 najlepszych kamer internetowych (120-1000 zł)

Coraz więcej osób zaczyna używać kamer internetowych, czy w związku z ostatnią kwarantanną i koniecznością uczestniczenia w zajęciach online, konferencjach, czy też spotkania, ale również jako jeden z najszybszych i najtańszych sposobów na dostarczenie obrazu na żywo do naszego OBS podczas streamowania. W tym artykule pokażę ci top 5 najlepszych kamer internetowych od 120 zł do 1660 zł.

Na co trzeba zwracać uwagę przy wyborze kamery internetowej:

  • Rozdzielczość – Jest to jedna z najważniejszych rzeczy, chociaż nie zawsze kluczowa, ponieważ materiał przesyłany i tak zazwyczaj jest skalowany. Wiadomo, że lepiej skalować obraz z większej rozdzielczości, bo będzie ostrzejszy, będzie miał mniej szumów itd. Myślę, że minimum w dzisiejszych czasach to HD (1280 × 720 px). Optymalnie to FullHD (1920 × 1080 px), chociaż na pierwszym miejscu usytuowałem kamerkę posiadającą, aż 4K (3840 × 2160 px).
  • Klatki na sekundę – Optymalna liczba klatek na sekundę to według mnie 30/25 fps. Oczywiście, że im więcej, tym lepiej, bo nasz obraz będzie płynniejszy. Chyba, że mamy słabe oświetlenie wtedy, jeśli jest taka opcja, to zmniejszmy naszą liczbę fps.
  • Cena – Każdy chciałby wydać jak najmniej, jednak nie popadajmy ze skrajności w skrajność myślę, że dla osób niechcących mieć najwyższej jakości, której potrzebują np. do zawodowego streamowania, wystarczający budżet będzie zamykał się w 130 zł
  • Sposób komunikacji – Warto na to zwrócić uwagę, gdyż nie wszystkie kamerki z łatwością podłączymy np. do naszego laptopa i komputera. Dla PC najlepszą opcją jest USB.

Co ważne!

Jeśli nie musisz kupować swojej kamerki internetowej, akurat teraz, to tego nie rób. Ceny aktualnie są bardzo wysokie i zawyżone nawet trzykrotnie przez obecną sytuację.

Ranking – Top 5 najlepszych kamer internetowych

Creative Live! Cam Sync HD – 120 zł

Microsoft LifeCam HD-3000 – 230 zł

Logitech C920 HD Pro (960-001055) – 405 zł

Razer Kiyo – 500 zł

Logitech Brio 4K Stream Edition – 1000 zł

Dodaj komentarz