mikrofon na lustrznake

Jaki mikrofon do lustrzanki/kamery wybrać? (105zł–1004zł)

Większość z nas chce być mobilna podczas nagrywania i decyduje się na kierunkowe mikrofony montowane na kamery. Pytanie zatem jest jaki mikrofon wybrać do swojej lustrzanki lub kamery. Na rynku jest dosyć duży wybór w różnych budżetach, musimy jednak pogodzić się, że większość z tych propozycji jest od firmy RODE. Firma ta zdominowała ten fragmentem rynku i inne firmy dopiero podejmują swoje pierwsze próby odebrania im klientów. Oto moje 7 propozycji mikrofonów typu shot-gun na kamerowych w budżecie od 125 zł do 1040 zł:

BOYA BY-MM1 – 105 zł

Boya to firma , Nic innego tylko mikrofon by-mm1 mógł znaleźć się jako najtańsza godna polecenia propozycja. Jest on bliźniaczo podobny do Rode VideoMicro i z nim większość osób go porównuje. W porównaniu tym oprócz ceny, która oczywiście jest na korzyść BOYA, rzuca w oczy się szum, który w BOYA jest większy. Można go jednak bardzo łatwo usunąć w programie, dlatego bez zastanowienia polecam ten mikrofon.

BOYA mikrofon

RODE VIDEOMIC GO – 289 zł

Przy mikrofonie tym nie mam zamiaru się rozwodzić, bo zrobiłem już jego obszerną recenzję na tym blogu, polecam zerknąć.

LINK

RODE mikrofon

BOYA BY-BM3030 – 235 zł

Kolejny mikrofon ze stajni BOYA tym razem to ewidentna odpowiedź tej firmy na mikrofon RODE VideoMic Pro. Cena tym razem jeszcze bardziej oszałamia w porównaniu do RODE, bo jest to tylko 240 zł! Jednak tym razem różnic jest dużo więcej, dlatego polecam obydwa te mikrofony w zależności od budżetu. Do wat w tym modelu zaliczyłbym brak możliwości odłączenia kabla, brak regulacji głośności i brak jakichkolwiek filtrów, ale w przeciwieństwie do konkurencji ma możliwość podłączenia odsłuchu, co może się okazać bardzo przydatne. Pamiętajmy też, że od tego mikrofonu zaczynają nam się mikrofony zasilane nie tylko przez nasz aparat, w tym modelu zasilanie to odbywa się poprzez akumulatory AA.

BOYA mikrofon

RODE VideoMic Pro – 799 zł 

RODE VideoMic Pro to mikrofon, który moim zdaniem ma bardzo dobrą jakość jeszcze za rozsądną cenę. Ma on dwa filtry do tonów wysokich i niskich. Można też w nim regulować głośność -10dB lub +20 dB. Jest on bardzo dobrze wykonany, używa go bardzo wielu Youtuberów i na pewno posłuży wam na długie lata. Mikrofon ten jest zasilany zewnętrznie niestety, przez dedykowany do niego akumulatory od firmy RODE, co powoduje dodatkowe koszta.

RODE mikrofon

Azden AZ-DSMX015- 880 zł

AZ-DSMX015 to jedyny w tym zestawieniu mikrofon od firmy Azden polecam też zobaczenie od nich innych modeli, bo tak samo jak BOYA zaczynają stanowić konkurencje dla RODE. Ma on filtr wysokich tonów i regulacje głośności. Jako bardzo fajną wyróżniająca się funkcję podam, że gdy ustawimy zamiast na OFF lub BATT na AUTO mikrofon automatycznie będzie się włączał i wyłączał. Co do jakości dźwięku to jest ona bardzo dobra, ciężko tutaj jednoznacznie stwierdzić wyższość brzmienia nad RODE VideoMic Pro, dlatego polecam, żeby każdy przesłuchał nagrania z obu i zadecydował.

AZDEN mikrofon

RODE VideoMic Pro+ – 1004zł zł  

RODE VideoMIc Pro+ to ostatni z zestawienia mikrofon i ma on nie wątpliwie najlepsza jakość nagrania, jak i wykonania. W tym modelu w przeciwieństwie mamy możliwość naładowania go poprzez micro usb i poprawiony został system otwierania akumulatorów. W przeciwieństwie do RODE VideoMic Pro jego zasilanie wyłącza się automatycznie, więc bateria nam nie padnie, gdy zapomnimy wyłączyć.

RODE mikrofon

MikolajS Autor

Komentarze

    Patryk Tarachoń

    (11 lipca 2019 - 23:15)

    Dobre dla osób, które chcą iść dalej w swoje marzenia lub rozwijać jakość w firmie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *