mikrofon na lustrznake

Jaki mikrofon do bezlusterkowca/lustrzanki/kamery wybrać? (89 – 1049 zł)

Większość z nas chce być mobilna podczas nagrywania i decyduje się na kierunkowe mikrofony montowane na kamery. Pytanie zatem jest jaki mikrofon wybrać do swojej bezlusterkowca, lustrzanki lub kamery. Na rynku jest dosyć duży wybór w różnych budżetach, musimy jednak pogodzić się, że większość z tych propozycji jest od firmy RODE. Firma ta zdominowała ten fragmentem rynku i inne firmy dopiero podejmują swoje pierwsze próby odebrania im klientów. Oto moje 7 propozycji mikrofonów typu shot-gun na kamerowych w budżecie od 125 zł do 1040 zł:

BOYA BY-MM1 – 89 zł

Boya to firma, Nic innego tylko mikrofon by-mm1 mógł znaleźć się jako najtańsza godna polecenia propozycja. Jest on bliźniaczo podobny do Rode VideoMicro i z nim większość osób go porównuje. W porównaniu tym oprócz ceny, która oczywiście jest na korzyść BOYA, rzuca w oczy się szum, który w BOYA jest większy. Można go jednak bardzo łatwo usunąć w programie, dlatego bez zastanowienia polecam ten mikrofon.

BOYA mikrofon

BOYA BY-BM3030 – 219 zł

Kolejny mikrofon ze stajni BOYA tym razem to ewidentna odpowiedź tej firmy na mikrofon RODE VideoMic Pro. Cena tym razem jeszcze bardziej oszałamia w porównaniu do RODE, bo jest to tylko 240 zł! Jednak tym razem różnic jest dużo więcej, dlatego polecam obydwa te mikrofony w zależności od budżetu. Do wat w tym modelu zaliczyłbym brak możliwości odłączenia kabla, brak regulacji głośności i brak jakichkolwiek filtrów, ale w przeciwieństwie do konkurencji ma możliwość podłączenia odsłuchu, co może się okazać bardzo przydatne. Pamiętajmy też, że od tego mikrofonu zaczynają nam się mikrofony zasilane nie tylko przez nasz aparat, w tym modelu zasilanie to odbywa się poprzez akumulatory AA.

BOYA mikrofon

RODE VIDEOMIC GO – 265 zł

Przy mikrofonie tym nie mam zamiaru się rozwodzić, bo zrobiłem już jego obszerną recenzję na tym blogu, polecam zerknąć.

RODE mikrofon

RODE VideoMic Pro – 742 zł 

RODE VideoMic Pro to mikrofon, który moim zdaniem ma bardzo dobrą jakość jeszcze za rozsądną cenę. Ma on dwa filtry do tonów wysokich i niskich. Można też w nim regulować głośność -10dB lub +20 dB. Jest on bardzo dobrze wykonany, używa go bardzo wielu Youtuberów i na pewno posłuży wam na długie lata. Mikrofon ten jest zasilany zewnętrznie niestety, przez dedykowany do niego akumulatory od firmy RODE, co powoduje dodatkowe koszta.

RODE mikrofon

Azden AZ-DSMX015- 880 zł

AZ-DSMX015 to jedyny w tym zestawieniu mikrofon od firmy Azden polecam też zobaczenie od nich innych modeli, bo tak samo jak BOYA zaczynają stanowić konkurencje dla RODE. Ma on filtr wysokich tonów i regulacje głośności. Jako bardzo fajną wyróżniająca się funkcję podam, że gdy ustawimy zamiast na OFF lub BATT na AUTO mikrofon automatycznie będzie się włączał i wyłączał. Co do jakości dźwięku to jest ona bardzo dobra, ciężko tutaj jednoznacznie stwierdzić wyższość brzmienia nad RODE VideoMic Pro, dlatego polecam, żeby każdy przesłuchał nagrania z obu i zadecydował.

AZDEN mikrofon

RODE VideoMic Pro+ – 1049 zł  

RODE VideoMIc Pro+ to ostatni z zestawienia mikrofon i ma on nie wątpliwie najlepsza jakość nagrania, jak i wykonania. W tym modelu w przeciwieństwie mamy możliwość naładowania go poprzez micro usb i poprawiony został system otwierania akumulatorów. W przeciwieństwie do RODE VideoMic Pro jego zasilanie wyłącza się automatycznie, więc bateria nam nie padnie, gdy zapomnimy wyłączyć.

RODE mikrofon

Jeśli już wiesz Jaki mikrofon wybrać do bezlusterkowca, lustrzanki lub kamery wybrać zobacz: Jak nagrać i obrobić swój głos w darmowym programie?

Komentarze

    Patryk Tarachoń

    (11 lipca 2019 - 23:15)

    Dobre dla osób, które chcą iść dalej w swoje marzenia lub rozwijać jakość w firmie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *