Jaki darmowy program graficzny wybrać?

Każdy z nas wcześniej czy później będzie potrzebował pewnego rodzaju grafiki, jedni zdjęcia profilowego inni tła kanału na YouTube. Szczególnie na początku płacenie i uczenie się zaawansowanych programów nie ma sensu, dlatego pada pytanie, jaki darmowy program graficzny wybrać. Mam dla was dwie propozycje, które mam nadzieje spełnią wasze oczekiwania i nie zajmie wam zbyt dużo czasu opanowanie ich.

Canva

Canva jest tak naprawdę stroną internetową, a nie programem, ale dzięki temu jest bardzo prosta, intuicyjna i szybka w obsłudze. Uważam to narzędzie za niezastąpione na samym początku naszej przygody z jakimkolwiek projektem. Mamy tam przygotowane naprawdę dużo sensownych propozycji log, teł i grafik, co pozwoli nam zaoszczędzić czas i nie przejmować się rzeczami, które tak naprawdę nie są rdzeniem naszej działalności. Nie musimy też szukać na jaką platformę jaką rozdzielczość, bo wystarczy wpisać, co chcemy zrobić w ich wyszukiwarkę.

Gimp 

Gimp to niewątpliwie dużo bardziej zaawansowane narzędzie od Canvy, jednak co niestety często idzie w parze dużo mniej intuicyjne. W tym programie musimy wiedzieć, co chcemy zrobić i mieć do tego przygotowane odpowiednie materiały, bo nie mamy gotowych presetów i wyszukiwarki z bankiem zdjęć i grafik. Polecałbym przejść to tego programu, dopiero gdy faktycznie zauważymy braki niektórych funkcji w Canvie, bo wymaga on poświęcanie niemałej ilości czasu na opanowanie.

Montujesz swoje filmy? Zobacz też Jaki darmowy/płatny program do montowania wybrać?

Komentarze

Dodaj komentarz