Klawiatura do montowania

Klawiatura i myszka do montowania filmów

W dzisiejszych czasach wiele osób próbuje nam sprzedać kompletnie nieprzydatne gadżety. Mają one w teorii usprawnić, któraś z dziedzin naszego życia. Na początku myślałem, że klawiatura i myszka do montowania filmów to tego typu gadżet. Jednak muszę przyznać, że po części się pomyliłem. Dzisiaj odpowiem wam o klawiaturze i myszce do montowania i odpowiem na pytanie, czy któryś z tych gadżetów się komuś przyda.

Myszka

Od razu powiem, że miejsce, w którym się pomyliłem, było właśnie tutaj. Myszki, które polecam montażystą w rzeczywistości rzadko noszą taką nazwę. Najczęściej służą one graczom MMO, którzy tak jak montażyści potrzebują dużej ilości bindów z szybkim dostępem. Dzięki takiej myszce jesteśmy nawet w stanie zapomnieć o klawiaturze. Dlatego, że wszystkie potrzebne skróty klawiszowe możemy ustawić na niej. Na początku ciężko ergonomicznie ustawić skróty i zapamiętać, gdzie one są. Jednak po zmontowaniu kilku filmów zobaczycie, że czas i pieniądze, które zainwestowaliście w tę myszkę, wam się szybko zwrócą.

Myszka do montowania

Klawiatura

Klawiatura do montowania filmów to w tym znaczeniu to klawiatura, która ma wydrukowane na klawiszach skróty klawiszowe do danego programu. Widzę sens tej klawiatury i to, że faktycznie można dużo szybciej nauczyć się tych skrótów klawiszowych. Jednak nie mogę zrozumieć cen, jakie producenci za nie żądają. Widziałem też, że można po prostu kupić nakładkę na klawiaturę z wydrukowanymi tymi skrótami, ale ceny też były nieadekwatne i pasowały tylko do wybranych modeli klawiatur. Moim zdaniem za te ceny i tę jakość klawiatur inwestycja ta jest całkowicie bezsensowna i można skrótów tych nauczyć się samemu poprzez praktykę.

Klawiatura do montowania

Montujesz swoje filmy? Zobacz też Jaki rodzaj mikrofonu powinieneś wybrać?

MikolajS Autor

Komentarze

    CrunchStudio

    (3 lipca 2020 - 10:01)

    Także polecam firmę Logitech, ale model Mx Master. Bez znaczenia która generacja. Każda sprawdzi się równie dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *