Klawiatura do montowania

Klawiatura i myszka do montowania filmów

W dzisiejszych czasach wiele osób próbuje nam sprzedać kompletnie nieprzydatne gadżety. Mają one w teorii usprawnić, któraś z dziedzin naszego życia. Na początku myślałem, że klawiatura i myszka do montowania filmów to tego typu gadżet. Jednak muszę przyznać, że po części się pomyliłem. Dzisiaj odpowiem wam o klawiaturze i myszce do montowania i odpowiem na pytanie, czy któryś z tych gadżetów się komukolwiek przyda.

Myszka

Od razu powiem, że miejsce, w którym się pomyliłem, było właśnie tutaj. Myszki, które polecam montażystą w rzeczywistości rzadko noszą taką nazwę. Najczęściej służą one graczom MMO, którzy tak jak montażyści potrzebują dużej ilości bindów z szybkim dostępem. Dzięki takiej myszce jesteśmy nawet w stanie zapomnieć o klawiaturze. Dlatego, że wszystkie potrzebne skróty klawiszowe możemy ustawić na niej. Na początku ciężko ergonomicznie ustawić skróty i zapamiętać, gdzie one są. Jednak po zmontowaniu kilku filmów zobaczycie, że czas i pieniądze, które zainwestowaliście w tę myszkę, wam się szybko zwrócą.

Myszka do montowania

Klawiatura

Klawiatura do montowania filmów to w tym znaczeniu klawiatura, która ma wydrukowane na klawiszach skróty klawiszowe do danego programu. Widzę sens tej klawiatury i to, że faktycznie można dużo szybciej nauczyć się tych skrótów klawiszowych. Jednak nie mogę zrozumieć cen, jakie producenci za nie żądają. Widziałem też, że można po prostu kupić nakładkę na klawiaturę z wydrukowanymi tymi skrótami, ale ceny też były nieadekwatne i pasowały tylko do wybranych modeli klawiatur. Moim zdaniem za te ceny i tę jakość klawiatur inwestycja ta jest całkowicie bezsensowna i można skrótów tych nauczyć się samemu poprzez praktykę i poprzez poradniki takie jak ten: 28 skrótów klawiszowych do Adobe Premier, które musisz znać.

Klawiatura do montowania

Jeśli wiesz już czy przyda ci się klawiatura i muszka do montowania filmów zobacz jaki rodzaj mikrofonu powinieneś wybrać?

Dodaj komentarz